מהי מטרתו של האתר?

האתר של הלכות נועד, בין היתר, לשמש תשתית להפצת ספרי משפט ומידע משפטי - כספר דיגיטלי.

ספר דיגיטלי? מה זה בעצם?

זהו ספר שניתן לקרוא אותו באמצעי אלקטרוני: מחשב, טאבלט, טלפון חכם או קורא דיגיטלי אחר. ישנם מספר סוגים ומספר תקנים של ספרים דיגיטליים. אנו משתמשים בתקן הקרוי Epub3.

מה ההבדל בין ספר בתקן Epub3 לספר בתקן pdf?

בין ספר בתקן pdf (הנפוץ והמוכר) לבין ספר בתקן Epub3 קיימים הבדלים רבים, אך נתמקד באחד מרכזי: דפיו של ספר בתקן pdf מתפקדים כתמונה. בדרך כלל הדף מתאים את עצמו לגודל המסך, אך כשמגדילים אותו, באופן טבעי נעלמים ממנו אותם חלקים שבעקבות ההגדלה - חורגים מגודל המסך. לעומתו, בספר בתקן Epub3 הטקסט הוא "חי". הוא תמיד יותאם למימדי המסך בו הוא מוצג, כך שאם הקורא יגדיל או יקטין את גודל האותיות בספר על מנת להתאים אותן לנוחות הקריאה שלו - הטקסט תמיד "יסתדר מחדש" ויתאים עצמו שוב לגודל המסך.

התקן Epub3 נתמך על ידי מרבית הוצאות הספרים הגדולות בעולם וחברות התוכנה והחומרה הגדולות (אפל, גוגל, מיקרוסופט, סוני, סמסונג וכו') וככל הנראה לא רחוק היום בו הוא יאומץ כסטנדרט עולמי.

איך קוראים ספר אלקטרוני

ספר אלקטרוני ניתן לקריאה באמצעות יישום (אפליקציה) היודעת להציג קבצי Epub ותומכת בתקן Epub3. ישנם יישומים רבים התומכים בתקן זה, באופן מלא או באופן חלקי. להלן המלצותינו ליישומים התומכים בתקן זה:

למכשירי אפל (אייפון/אייפד/אייפד מיני) - iBooks. יישום זה מותקן בדרך כלל עם התקנת מערכת ההפעלה. אם הוא לא מותקן במכשירך, ניתן להתקין אותו בהתאם להוראות המפורטות כאן.

למכשירי מבוססי אנדרואיד-  Gitden Reader או Helicon Books Reader, אותם ניתן להתקין בהתאם להוראות המפורטות כאן.

בשלב זה האתר אינו כולל קבצים המותאמים למכשירי קינדל. אם ברצונכם בספר המותאם למכשירי קינדל - נא צרו קשר איתנו.

כאמור, כדי לקרוא ספר אלקטרוני במכשירך - יש צורך שיישום מתאים יהיה מותקן במכשיר שברשותך, ולכן לפני הכל - רצוי להתקין, או לוודא שמותקן יישום כזה במכשיר שלך. רק אחר-כך ניתן לגשת לרכישת/הורדת הספרים.

איך לרכוש ספר אלקטרוני באתר?

רצוי לבצע את הרכישה מאותו מכשיר (טלפון חכם, טאבלט וכדומה) בו מותקן היישום לקריאת הספר.

קל ופשוט: בצד כל ספר מופיע הכיתוב "הזמן עותק דיגיטלי". לחיצה עליו תכניס אותך למסך בו ניתן לבחור את אמצעי התשלום (כרטיס אשראי או Paypal).

אם נרשמת לאתר, יופיעו בדף זה שמך וכתובת הדואר האלקטרוני שלך, אך גם אם טרם נרשמת, ניתן לבצע רכישה ללא רישום מוקדם, אך תוך מילוי השם המלא וכתובת הדואר האלקטרוני (אלה יוטמעו, בין היתר, בדף ה"אקס ליבריס" שיופיע בעמוד הראשון בספר, מיד לאחר השער).

רכישה מאובטחת לגמרי: הרכישה עצמה (הסליקה) מתבצעת באמצעות חברת "פלא-כארד", חברת סליקה המאושרת על ידי כל חברות כרטיסי האשראי.

בתום תהליך הרכישה תתקבל במכשירך הודעת דואר אלקטרוני המאשרת את הרכישה ומכילה, בין היתר, קישור שלחיצה עליו תתחיל את תהליך ההורדה של הספר למכשירך.

מכאן - סדר הפעולות יהיה כמפורט כאן.

עם תום ההורדה ולחיצה על שמו של קובץ הספר שירד למכשירך - יופיע מסך בו יהיה עליך לבחור ביישום שברצונך להשתמש לקריאת הספר. לחיצה על שמו של היישום המתאים - והוא ייפתח ויציג לפניך את הספר החדש בין כל הספרים האחרים שכבר הורדו למכשירך.

רכישת ספר עבור אחר

באפשרותך לרכוש ספר עבור אחר או אחרים. תהליך הרכישה דומה מאד לתהליך רכישה רגיל, אלא שבפרטי הרכישה (שם הרוכש וכתובת הדואר האלקטרוני) יש לרשום את הפרטים של האדם עבורו נרכש הספר (פרטיו יוטמעו בספר). את פרטיך יש לרשום בשני השדות האחרונים שבאותו מסך ("שם הלקוח לחשבונית" ו"דואר אלקטרוני לחשבונית").

עדכונים לספר

בכל פעם שיצאו (אם יצאו) עדכונים לספר - תישלח אליך הודעת דואר אלקטרוני הכוללת (כמו בעת הרכישה), קישור שלחיצה עליו תתחיל את תהליך ההורדה של הספר המעודכן למכשירך. תהליך ההורדה ופתיחת הקובץ זהים לאלה שבתום הרכישה הראשונית.

זכויות בספר אותו רכשת

הספר האלקטרוני הנרכש באתר הוצאת הלכות, נרכש לשימושך האישי (או לשימוש האישי של אדם אחר, אם רכשת את הספר עבור אחר) ובמכשיר אחד בלבד. במהלך שנה מיום רכישת הספר, זכותך להוריד את הספר עד 3 פעמים וכן לקבל את כל העדכונים לספר (אם יהיו). עדכונים לספר אינם נספרים כחלק מ-3 הפעמים הנ"ל. פרטי הרוכש מופיעים, כאמור, בדף ה"אקס ליבריס" אך מופיעים גם בצורה סמויה במקומות נוספים בספר. הסרה של פרטי הרוכש מהקובץ, כמו גם הפצה/שליחה של הספר למי שלא רכש אותו - מהווה הפרה של הסכם רכישת הספר והפרת זכויותיהם של יוצרי הספר.